Více výjezdů má kvůli sněhu středočeská záchranka

Středočeská záchranka zaznamenala v souvislosti se sněhovou kalamitou více výjezdů i další problémy. Sanity často uvázly v kolonách, nepříjemný rekord asi drží posádka z Nymburka, která po cestě z Prahy čekala na místě osm hodin, do dnešní třetí hodiny ranní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová kalamita v Česku.

Sněhová kalamita v Česku. | Zdroj: ČTK

Těžko průjezdné silnice hlásili záchranáři v okolí Kralup nad Vltavou nebo na Kladensku. Sanity zapadly i v Libni u Prahy nebo právě u Kralup.

I v této kalamitní situaci se našel ochotný záchranář - vedoucí lékař záchranné služby ve Slaném David Hejduk, který se podělil o své zkušenosti se službou v mrazu a přívalech sněhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jany Káninské ze středočeské záchranné služby v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

„I při nejlepší vůli jsou dojezdové doby mírně prodloužené,“ řekl David Hejduk.

Dodal, že dostupnost jednotlivých míst je různá podle členitosti terénu. Ve městech je to jednodušší než na vesnicích.

David Hejduk jako příklad uvedl problém sanitky s vjezdem přímo do nemocnice ve Slaném. Záchranáři museli nakonec požádat o pomoc hasiče, kteří je na laně odtáhli. Přivolat pomoc není ovšem pro záchranáře problém díky radiovému spojení a mobilním telefonům.

Větší problém než sněhová kalamita je prý podle Davida Hejduka zvyšující se bezohlednost řidičů vůči modrým majákům, zpětná zrcátka jakoby už málokdo používal. A při jízdě na sněhu se tento problém ještě násobí.

Jana Káninská, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme