Vícedenní papírové jízdenky v Pardubickém kraji skončí. Nahradí je čipové karty

Pardubický kraj dokončuje nový integrovaný systém dopravy. Cestující začnou používat čipové karty, které nahradí klasické časové jízdenky. Společný odbavovací systém bude jednotný pro všechny regionální přepravce a nabídne výhodnější jízdné pro žáky i seniory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňští revizoři odhalí až 50 tisíc černých pasažérů ročně | Foto: Lukáš Milota

Čipová karta IREDO začne platit od prvního září a do prodeje se dostane o měsíc dříve. Projekt podpořený evropskými penězi už nabral několikaměsíční skluz.

Podle radního pro dopravu Pardubického kraje Jaromíra Duška, který sice neskrývá obavy, se stanovené termíny spuštění systému v Pardubickém i Královéhradeckém tentokrát podaří dodržet.

„Karta je univerzální. To znamená, že bude kompatibilní ve všech odbavovacích systémech zároveň i na železnici, tedy v rámci Českých drah. Cestující bude s touto kartou mít možnost ji nejen používat jako elektronickou peněženku, ale zároveň jako jízdenku při přestupních jízdách,“ dodává Jaromír Dušek.

Marína Dvořáková, Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme