VIDEO: Ve Frýdku-Místku se srazil vlak s kamionem, řidič byl lehce zraněn

Pod estakádou ve Frýdku-Místku se před osmou hodinou ráno srazil vlak s kamionem. Zhruba 80 cestujících vyvázlo bez zranění. Řidič kamionu byl lehce zraněn. Podle záznamů městského kamerového systému vjel na přejezd, když svítila výstražná červená světla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střet vlaku s kamionem ve Frýdku-Místku (foto z městského kamerového systému) | Foto: Magistrát Frýdku-Místku

Kamion už nestihl projet a lokomotiva narazila do návěsu a odtrhla ho.

„Byl naložený naštěstí nějakými textiliemi, je to spekulace, kdyby to bylo plné plechu, tak by to mohlo mít mnohem horší následky. Bylo to štěstí v neštěstí,“ říká mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

 

Střet vlaku s kamionemZáznam z městského kamerového systému

Zveřejnil(a) Město Frýdek-Místek dne 10. prosinec 2015

Trať mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem byla skoro šest hodin neprůjezdná, dopravu zajišťovaly náhradní autobusy. Auta jezdila po objížďce centrem města.

Ke kolizi na železničním přejezdu došlo jen pár dnů poté, kdy soud prodloužil vazbu polskému šoférovi, který podobně zavinil tragickou nehodu ve Studénce. Nehoda si tehdy vyžádala tři oběti na životech.

Dalšímu šoférovi, který vjel na stejném místě na červenou, vyměřil 100tisícovou pokutu.

Srážka kamionu s vlakem ve Frýdku-Místku | Foto: ČTK

V následující mapě najdete zakreslenou celou železniční síť a každý přejezd, na kterém se podle policejní evidence od roku 2007 do května 2015 stala nehoda, při níž někdo zemřel. Číslo v červeném kroužku značí celkový počet obětí, po kliknutí se zobrazí také počet zraněných.

Druhý střet vlaku s nákladním autem během dne na severu Moravy, tentokrát na Opavsku

Číst článek

ČRo, Zdislava Mochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme