Víno tekoucí po barokním schodišti, hudba i různé pochutiny. Kuks přivítal vinobraní

Kuks dnes patřil vinobraní. Tamní vinice byla obnovená už před deseti lety a právě pod jejími svahy se představily desítky moravských a českých vinařů. Už v jednu hodinu začalo po zdejším barokním schodišti téct víno a nabrat si mohl každý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuks patřil vinobraní | Foto: Jiří Fremuth

„Mně to chutná, odrůdu netuším, ale je to dobré,“ odpovídá jedna z návštěvnic na otázku, co říká na tekoucí víno v kaskádových žlabech.

„Je to Veltlínské zelené, bylo toho 400 litrů,“ vysvětluje Ivan Mervart, prezident místního vinobraní. To se letos přesunulo do obce Kuks kvůli rekonstrukci barokního hospitalu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vinobraní na Kuksu nebylo jen o víně. Nechyběly klobásy, sýry ani doprovodné kapely. Natáčet se vydal Jiří Fremuth

„Na začátku roku to byla otázka, jestli tuhle akci pro letošek zrušit, nebo ne. Hospital je dnes stavba, ale azyl, který nám poskytla obec Kuks, se ukázal jako dobrá volba,“ soudí Mervart.

„V příštím roce už bude hospital plně otevřen, tak se samozřejmě vrátíme. Zároveň se bude zakládat i nová dispoziční tradice, protože ty nově otevřené prostory budou pozměněné. Jsme sami zvědaví, co nám to umožní,“ dodává.

K ochutnání dnes na kukském vinobraní bylo i to, co k vínu patří - tedy nejrůznější delikatesy od sýrů přes klobásy, pochutiny slané i sladké. Nechyběly samozřejmě ani kapely.

Druhý víkend v září patří na jižní Moravě tradičně vínu. Mikulov i Znojmo hostí vinobraní

Číst článek

Kuks patřil vinobraní | Foto: Jiří Fremuth

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme