Vír na Žďársku je kvůli objížďce plný kamionů. Ničí silnice i střechy domů

Kamiony ucpávají ve Víru na Žďársku úzké silnice. Velké kolosy vážící přes 22 tun tam navádí objížďka kvůli opravě silničního mostu v nedalekém Štěpánově nad Svratkou. Obyvatelé jsou každodenně vystaveni hluku a prachu a sem tam někdo přijde i o kus střechy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obec Vír na Vysočině trpí kamionovou dopravou. Na snímku čerstvě opravený roh domu poničeného kamionem | Foto: Hana Mikulincová

„Podebral mi střechu a sebral mi to, odlétly všechny plechy, co jsme tam měli,“ ukazuje poškozený štít domu jeho majitelka, která vyšla na zápraží plné pestrobarevných květin.

Její domek stojí právě u úzké silnice, ve které se nedokázaly vyhnout dva kamiony. Jeden z nich jí utrhl kus střechy.

„Snad to šlo z jeho povinného ručení, jenže dodneška to nemám vyřízené,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak kamiony ničí Vír na Žďárksu, zjišťovala Hana Mikulincová

Kamiony se sem na původní kostkovou dlažbu úzkých silnic mezi domy skutečně moc nehodí. Je to pro ně ale po dobu oprav mostu ve Štěpánově nad Svratkou jediná cesta zpět na hlavní tah číslo 19.

„Vůbec jsme nevěděli, že to bude zavřené. Až když jsme viděli ta velká auta, zjistili jsme, že se to tam opravuje a všechno pojede přes Vír. Kvůli vedru musíme nechat pootevřená okna a slyšíme každý kamion, jako by nám jezdil po seknici,“ uvádí sousedka Anna.

Právě tady v nejužším místě přibyla po poškození domu kamionem alespoň značka omezující rychlost a upravující přednost. Podle starosty Ladislava Stalmacha ještě dostanou místní silnice pěkně zabrat, hlavně kanály jsou těžkými kamiony projeté.

Podle dohody bude po ukončení prací na konci října se starostou sčítat škody i zhotovitel mostu a vše by měl uvést do původního stavu.

Hana Mikulincová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme