Vítkovická nemocnice nemusí platit za údajnou chybu u porodu

Vrchní soud v Olomouci dnes zamítl žalobu Renaty Adamčíkové, která žádala po Vítkovické nemocnici milion korun za údajné pochybení zdravotnického personálu při porodu její dcery. Dítě bylo přiškrceno pupeční šňůrou a je těžce postižené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Částku ženě sice již dříve přiznal ostravský krajský soud. Nemocnice se však proti verdiktu odvolala a uspěla. Podle předsedy senátu žádný znalecký posudek neuvedl, že by žena nebyla léčena v souladu s poskytováním lékařské péče.

Výrok odvolacího soudu upřesňuje jeho mluvčí Petr Angyallossy:

„Znalecké posudky jednoznačně neřekly, že by bylo postupováno v rozporu se zákonem. Naopak pouze konstatovaly dalo by se říci drobná pochybení, která ale nezakládají skutečnost, že by v rámci léčby postupovala nemocnice v rozporu se zákonem.“

„A z toho důvodu žalobkyně neunesla důkazní břemeno, že by jí nesprávným, nezákonným postupem nemocnice byla způsobena újma a tudíž jí nepřísluší žádná majetková ani nemajetková náhrada,“ konstatoval Petr Angyallossy.

Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme