Vítr polevuje. Na hřebenech hor ale dosahuje síly vichřice

Silný vítr se v České republice poněkud uklidnil. Neplatí to ale o horských oblastech, kde v nárazech dosahuje síly vichřice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítr | Foto: Tomáš Šácha

Stále ještě fouká, ale rychlost větru v nárazu se pohybuje jen do 20 metrů za sekundu. Rychlosti orkánu, jak tomu bylo včera odpoledne, už nedosahuje ani na hřebenech hor.

Na Luční Boudě naměřili podle reportéra Radiožurnálu Martina Pařízka rychlost větru v nárazech kolem 20 metrů za sekundu.

ČTĚTE TAKÉ: Na severu Čech a Moravy způsobily sněžení a vichřice problémy

Hasiči i v průběhu noci odstraňovali následky vichru. Většinou se jednalo o popadané stromy a větve, které komplikovaly dopravu. Energetici měli kvůli silnému větru problémy hlavně večer a v noci. Teď už pracují na odstranění posledních poruch na nízkém napětí.

Hlavní tahy jsou na většině míst průjezdné, dopravu však může komplikovat stále silný vítr. V nejvyšších polohách by se tedy mohly tvořit sněhové jazyky a závěje. Déšť se sněhem může snižovat na mnoha místech viditelnost.

Ivana Bernáthová, Gabriela Hauptvogelová, Martin Pařízek, Jana Gulda, Matěj Skalický, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme