Vizovice ovládne festival Trnkobraní. Kromě hudebních vystoupení se připravuje 1800 knedlíků

Ve Vizovicích začíná tento víkend jedna z největších hudebních událostí letní sezóny Trnkobraní. Letošní 45. ročník slibuje to nejlepší za několik posledních let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizovice | Foto: archiv Národního památkového ústavu

Dnes se mohou návštěvníci těšit hned na několik taháků - koncert Václava Neckáře, Tomáše Kluse nebo vystoupení slovenského rapera Rytmuse. K atmosféře přispívá i neopakovatelná chuť valašské slivovice nebo ojedinělá -mezinárodně proslulá - nedělní soutěž v pojídání švestkových knedlíků.

Loni poosmé vyhrál soutěž v pojídání švestkových knedlíků Kamil Hamerský z Domanína z Bystřice nad Pernštejnem. V roce 2003 spolykal během povolené hodiny 191 knedlíků.

„Ze začátku se to snažím kousat, ale ono je to asi stejně jedno. Ke konci už to stejně polykám,“ řekl Hamerský, který si chce letos vybojovat deváté vítězství.

Soutěž má ovšem přísná pravidla. „Nesmí přitom pít, kouřit, opustit pódium. Může naopak používat cukr a máslo,“ říká jeden z rozhodčích Ladislav Janča.

Tradičních 1800 knedlíků se vaří ve vizovickém středním odborném učilišti. Už 15 let za to zodpovídá Vlasta Daňová:

„Připravuje nás to pět kuchařek. Začínáme ráno ve čtyři hodiny. Jeden knedlík váží 30 gramů.“

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme