Vláda projedná prodej šternberské části vojenského opravárenského podniku

Vláda se bude zabývat prodejem šternberského závodu státního podniku VOP CZ, jehož zakladatelem je ministerstvo obrany. Právě dnes má být dokončeno vyhodnocování nabídek na koupi areálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Šternberk

Na konci ledna pak podnik rozdá výpovědi všem zbývajícím zaměstnancům. O práci tu přijde 119 lidí. Státní firma areál kvůli stále nižšímu počtu zakázek na opravy opouští. O jeho koupi mají zájem dvě společnosti.

Vojenský opravárenský podnik funguje ve Šternberku více než 60 let. Zaměřovali se tu především na výrobu dílů pro stavební stroje a opravy armádní techniky. V roce 2010 se továrna sloučila do jednoho podniku s opravnami v Šenově u Nového Jičína. Šternberští zaměstnanci se slučováním od začátku nesouhlasili.

„Sloučení tak jak proběhlo, bylo podle mě nesmyslné. Teď ať už se to prodá, ať je to ukončené,“ říká jeden z pracovníků, který ve šternberském VOP pracuje už 27 let.

V továrně panuje už delší dobu nejistota, zaměstnanci jsou nervózní a přejí si, aby společnost areál prodala co nejrychleji.

„Celý rok je to v nejistotě. Čekáme, spíš už se modlíme, ať už to konečně nějak dopadne, abychom věděli, s čím můžeme počítat.“

Jasněji by ve Šternberku mělo být na konci ledna, kdy bude definitivně znám nový majitel areálu.

Igor Maňour, Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme