Vlaky z Kořenova do Harrachova opět jezdí. Oprava trati a tunelu trvala 8 měsíců

Po osmi měsících se dnes znovu rozjely vlaky z Kořenova na Jablonecku do krkonošského Harrachova. Doteď tam jezdily autobusy, protože se trať opravovala a kompletní rekonstrukcí prošel i historický harrachovský tunel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak z Kořenova do Harrachova vyjel po osmi měsících | Foto: Ivana Bernáthová

Na nádraží v Kořenově není ani jeden cestující a pokladna je zavřená.

Tabule s nápisy „Příjezdy, Odjezdy“ jsou přelepené a je na nich nápis, že během výluky neplatí. Jako by tu ještě nebyli připraveni na to, že dnes už vlak jede.

Dva muži venku ale potvrzují, že vlak z Liberce do Harrachova dorazí přesně v 10.33 a jeden z nich ukazuje na malý žlutý lístek s jízdními řády schovaný za rámem dveří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z Kořenova do Harrachova se po osmi měsících vydali vlakem první cestující. Trať a historický tunel prošly opravou. Natáčela Ivana Bernáthová

Po zahoukání konečně přijíždí moderní a čistý motorový vlak. Jede lesní krajinou, přejíždí opravený Jizerský most a vjíždí do tunelu. Voda, která sem léta zatékala, už se po opravě do stavby nedostane.

Po sedmi minutách je vlak v Harrachově, kde je nově vydlážděné nástupiště. Cestující Karel Hnyk oceňuje, že poprvé v historii má nádraží tak hezký peron.

U opraveného harrachovského nádraží se ještě dokončují příjezdové cesty. Stavbyvedoucí ale tvrdí, že vše dnes bude hotové. O víkendu už tak turisté zřejmě najdou nádraží ve zcela nové podobě.

Opravy okolí nádraží v Harrachově nebyly ještě hotové. Část peronu ale už byla vydlážděna | Foto: Ivana Bernáthová

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme