Vltavu mezi Vyšším Brodem a Rožmberkem budou brázdit kuriózní plavidla

Ve 13 hodin a 27 minut vyjedou dnes na Vltavu ve Vyšším Brodě kuriózní plavidla. Na trase dlouhé 10 kilometrů zdolají 3 jezy a dojedou až do Rožmberka. A kromě toho všichni zažijí spoustu legrace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kačer na Vltavě | Foto: Jana Balounová

Každý tým vyráží na vodu na vlastní nebezpečí, ale u jezů budou záchranáři. Před plavbou čeká účastníky rozcvička, při které se pozná, zda někdo není příliš opilý a tedy nezpůsobilý k plavbě.

Když plavby kuriózních plavidel začínaly, přijížděl pravidelně vlak do stanice Vyšší Brod Klášter a musel houkat u přejezdu. A právě toto houkání se stalo startovním signálem a zůstalo jím i po změně jízdních řádů.

Plavidla se shromažďují ve Vyšším Brodě po celé dopoledne. Každý tým musí předvést i scénku. Pravidelným divákům a organizátorům zůstaly v dobré paměti takové projekty jako třeba Vážka nad rybníkem a nebo Mouchy na velikém lejnu.

A aby to zvědavci na vltavských březích neměli tak jednoduché, budou si muset dát pozor na vodní děla a další podobné legrácky.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme