Voda v Hrušovanech nad Jevišovkou není pitná, jsou v ní larvy komára

Larvy komárů objevili hygienici ve vodě, která teče z kohoutků v Hrušovanech nad Jevišovkou. Stovky lidí tak musí vodu na pití nosit z cisteren. Problém se týká několika set obyvatel třítisícového města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatím každou kapku nemusíme počítat... | Foto: Fotobanka stock.xchng

Na komáří larvy upozornil podle starosty Hrušovan Miroslava Miloše (nezávislý) jeden z místních obyvatel.

„Zjistili, že tam něco plave, že se objevily larvy komárů. Tak šli na technické služby, které jsou provozovatelem, a ti vzali hnedka rozbory. Zatím děláme opatření jenom tam, kde se to objevilo, není to v celém městě. Dali jsme tam nádrže na pitnou vodu a čekáme, co bude,“ řekl starosta Českému rozhlasu.

Miroslav Staněk z hygienické stanice jihomoravského kraje uvedl, že voda není závadná a nikdo po ní neměl zdravotní potíže. Používat se teď ale může jen k umývání nebo zalévání.

„Byl zjištěn ve veřejném vodovodu výskyt biologického znečištění, takže voda je v obci prohlášena za nepitnou a funguje tam náhradní zásobování. Probíhají tam standardní opatření - proplachy, desinfekce, náhradní zásobování pitnou vodou, zvýšený odběr vzorků,“ upřesnil Staněk.

Podle hygieniků by měl být problém s vodou vyřešen nejpozději do pondělí.

ČRo, Kateřina Pichalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme