Voda v Hrušovanech nad Jevišovkou není pitná, jsou v ní larvy komára

Larvy komárů objevili hygienici ve vodě, která teče z kohoutků v Hrušovanech nad Jevišovkou. Stovky lidí tak musí vodu na pití nosit z cisteren. Problém se týká několika set obyvatel třítisícového města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatím každou kapku nemusíme počítat...

Zatím každou kapku nemusíme počítat... | Foto: Fotobanka stock.xchng

Na komáří larvy upozornil podle starosty Hrušovan Miroslava Miloše (nezávislý) jeden z místních obyvatel.

„Zjistili, že tam něco plave, že se objevily larvy komárů. Tak šli na technické služby, které jsou provozovatelem, a ti vzali hnedka rozbory. Zatím děláme opatření jenom tam, kde se to objevilo, není to v celém městě. Dali jsme tam nádrže na pitnou vodu a čekáme, co bude,“ řekl starosta Českému rozhlasu.

Miroslav Staněk z hygienické stanice jihomoravského kraje uvedl, že voda není závadná a nikdo po ní neměl zdravotní potíže. Používat se teď ale může jen k umývání nebo zalévání.

„Byl zjištěn ve veřejném vodovodu výskyt biologického znečištění, takže voda je v obci prohlášena za nepitnou a funguje tam náhradní zásobování. Probíhají tam standardní opatření - proplachy, desinfekce, náhradní zásobování pitnou vodou, zvýšený odběr vzorků,“ upřesnil Staněk.

Podle hygieniků by měl být problém s vodou vyřešen nejpozději do pondělí.

ČRo, Kateřina Pichalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme