Vodáci z Ronova nad Doubravou oslaví Silvestra plavbou po řece

Ronovští vodáci jsou nezdolní – nestačí jim sjíždět řeku v létě, své kanoe a pádlo vytáhnout i na Silvestra. Někteří si dnešní plavbu zpestří i menší koupelí. A ačkoli je to z meteorologického pohledu prakticky vyloučené, jsou připraveni i na setkání s ledovou krou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodáci - ilustrační foto | Foto: D.Albrecht NP Šumava

„Někdo se i dobrovolně chce ještě rozloučit s poslední vodou, takže se tam takzvaně udělá eskymáckým obratem,“ vysvětluje vodák František Zvěřina zvaný Bobr.

Udělat se znamená ve vodáckém slangu neúmyslně zvrhnout loď i s posádkou do vody, eskymák je prakticky to samé, jde jen o koupel úmyslnou.

„I když je řeka zamčená od zamykání Doubravy, tak jsme si s kluky říkali, co o Silvestru, zkusíme si ještě jednou sjet. A jedeme už šestý rok,“ vzpomíná Bobr. S alkoholem to prý ale přehánět nebudou: Nějaký malinký povzbuzováček jo, ale určitě to k vodě nepatří.“

Zima jim nevadí, neopren hřeje, horší je to se zamrzlou řekou. Ledoborec po Doubravě nejezdí a tak možná plavba skončí už pár kilometrech. „Řešíme to tím, že loď vezmeme na ramena a jdeme do nejbližšího místa, kam se dá dojet autem,“ vysvětluje Bobr.

Vodáci rádi vezmou na dnešní plavbu každého, kdo s pádlem případně kanoí přijde do 13 hodin ke skautské klubovně.


Zvětšit mapu

Mirko Kašpar, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme