Vodohospodáři opravují desítky poruch potrubí

Mrazivé počasí si v Česku vyžádalo už přes dvě desítky obětí, zima komplikuje také dopravu anebo zásobování vodou. Například vodohospodáři na severu Čech zažívají nejhorší kalamitu v historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz hlídkoval u havárie potrubí v Teplicích | Zdroj: ČTK

Po celém Ústeckém a Libereckém kraji odstraňují desítky havárií popraskaného potrubí. Voda se pak vylévá na silnice, kde mrzne. Problémy tak mají jak samotní obyvatelé domů, tak i řidiči.

Pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací řeší jednu havárii popraskaného vodovodního potrubí za druhou. V Ústí nad Labem, v Peruci na Lounsku, Žížalicích nebo Povrlech.

Voda z prasklého potrubí se dostává na povrch a rychle zamrzá. Nejhorší situace podle vodohospodářů byla noci v Teplicích, kde se voda dostala na jednu z důležitých dopravních tepen a přerušila i trolejbusovou dopravu.

Potíž je i v tom, že nelze přistavovat náhradní cisterny s vodou, protože by také zamrzly. Proto si v místě poruchy musejí načerpat vodu do nádob a pak vodohospodáři přívod zastaví a začnou s opravou. Ta trvá několik hodin.

Havárie na půdě bohumínské radnice

Problémům se ale nevyhnuli ani v Bohumíně. Havárie vody vyřadila z provozu jednu z budov radnice. V historickém objektu praskla trubka, voda poničila několik kanceláří, nábytek i spisy. Úředníci se teď vše snaží vysušit a dát do pořádku. Škodu odhadují na několik desítek tisíc korun,

„Silný mráz způsobil, že nevydržel uzávěr vody na půdě naší historické radnice a bohužel praskl. Voda tak pronikla do 7 kanceláří i archivu. Smáčela zdi, poškodila nábytek, výpočetní techniku i některé spisy.“

Milan Kopp, Andrea Brtníková, Dagmar Cestrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme