Vodohospodáři se pustili do revize vodovodní sítě na Rejvízu

Služby města Zlaté Hory se pustily do revize vodovodní sítě na Rejvízu. Místní osadníci a podnikatelé už dlouho upozorňují na nedostatečný přítok vody. Vodohospodáři už prohlédli zdroj a na dvou místech se podívali i do země na potrubí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanalizační a vodovodní sítě jihočeských měst (České Budějovice) | Foto: Slavomír Kubeš

Kde bylo potřeba, vyčistili nánosy, ale na žádné zásadní závady zatím nenarazili. Práce budou podle zlatohorského místostarosty Jiřího Kozla (nezávislý) ještě pokračovat.

„Tuto sezónu chceme udělat revizi přivaděče, jestli není zanesený nebo někde přicpaný, a revizi jímacích šachet. Ale je to na delší dobu, není to otázka jednoho dne. Pokud bychom tam něco zjistili, tak to asi budeme dál řešit,“ slibuje starosta Zlatých Hor.

„Potom máme ještě vytipovaný jeden zdroj, ovšem je to zdroj v lese, asi 500 metrů tady nad Orlím vrchem. Je to bez elektřiny, takže nevíme, jak bychom to odtamtud dostali sem do vodojemu, je to technicky dost obtížné,“ vysvětluje Kozel.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme