Vojáci a hasiči v Praze nacvičují stavbu protipovodňových opatření

Praha dnes nacvičuje výstavbu protipovodňových opatření. Na úseku od Libeňského mostu po Stromovku vyrostlo hliníkové hrazení o celkové délce téměř 1000 metrů. Kvůli nácviku byla omezena doprava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci a hasiči staví v rámci cvičení protipovodňovu stěnu v Praze - Holešovicích | Zdroj: ČTK

Od rána se na stavbě podílí více než 400 dobrovolných hasičů a armádních záložníků. Protipovodňové stěny jsou o 50 centimetrů vyšší než po velkých povodních v roce 2002.

„Zkouška bude pokračovat ještě do večera, musí se dodělat všechny technologie, pak přijdou na řadu demontáže,“ informuje ředitel odboru krizového řízení pražského magistrátu Petr Beran.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Zuzany Filípkové k protipovodňovému cvičení v Praze ve Víkendovém Odpoledním Radiožurnálu

Ulice Partyzánská a Jankovcova už jsou podle jeho informací uvolněny stejně jako průchody k obytným domům. Obnoven by měl být provoz hromadné dopravy.

„Stavěli jsme skoro kilometr hrazení, celkem to bylo 180 tun materiálu, přivezli jsme to sem v 32 kontejnerech,“ doplňuje.

Během nácviku se objevil jen jeden menší odstranitelný problém v oblasti Stromovky, jak potvrdil primátor Bohuslav Svoboda:

„Dnešní nádherné počasí umožnilo to, že nácvik probíhal naprosto v poklidu, že časy stavby byly strašně rychlé proti tomu, co je plánováno. Ale je také potřeba říct, že jsme našli jedno místo, které bylo technicky špatně udělané, kde by to bývalo nešlo udělat, čili ta zkouška nebyla zbytečná.“

Ceká akce stála asi 2,5 milionu, které tedy byly podle primátora dobře využity.

Do půlnoci by měly být všechny zátarasy odklizené.

Zuzana Filípková, Kristina Winklerová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme