Vojáci z Náměště učili děti v Třebíči, jak se chovat v krizových situacích

Ministerstva obrany a školství vracejí do škol brannou výchovu. Vojáci se teď snaží děti na druhých stupních naučit chování v krizových situacích. Dnes přijela dvacítka pilotů, odstřelovačů, chemiků a záchranářů za žáky z třebíčské Základní školy Týnská.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberečtí vojáci ukázali dětem protichemickou ochranu | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Branná výchova podle ministerstev na školách chybí. Vojáci proto objedou třicet českých škol a budou děti chování v krizových situacích učit. Tak jako dnes v Třebíči.

Školáci dostávají od armády hodnotné dárky za vědomosti i zájem. Více než to je ale pro mnohé z nich možnost si osahat zbraň a promluvit s vojákem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vojáci v Třebíči učili děti chování v krizových situacích. Přihlížela tomu i reportérka Olga Štřejbarová

„To gró je dát dětem brannou, zdravotní a chemickou výchovu praktickými ukázkami. Děti opravdu baví ty signály se naučit, vyzkoušet si zdravotní pomoc,“ říká kapitánka Jana Skřivánková z náměšťské základny.

Hlavním smyslem POKOSU, což je oficiální označení pro Přípravu občanů k obraně státu, je seznámit děti s armádou a naučit je chování v krizových situacích.

Sází na to, že když se před děti postaví voják v uniformě a ukáže jim, jak zachránit život kamarádovi nebo jak se chovat při živelní katastrofě, má to jinou váhu, než když se o to pokusí kdokoliv jiný. Potvrzují to i dojmy malého Šimona.

„Zajímá nás to, je to super, ty zbraně a co dělají. Vypadá to zábavně,“ říká.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme