Voják pohřešovaný ve vojenském prostoru Libavá se sám ohlásil. Je v pořádku

Po několikahodinovém hledání se armádě sám přihlásil voják ztracený ve vojenském prostoru Libavá. Třicetiletý příslušník průzkumného praporu v Prostějově se ztratil včera. Pátrali po něm stovky vojáků i policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libavá - vrtulníky | Foto: Alena Vykydalová | Zdroj: Český rozhlas

Voják byl vysazen ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá s úkolem dostat se ve stanoveném čase do místa určení, tam však nedorazil. Do pátrání po něm se zapojilo 350 vojáků, včetně policejního vrtulníku s termovizí a 77 policistů.

Jak Českému rozhlasu řekla mluvčí generálního štábu Jana Růžičková, muž je v pořádku a bez zranění. Kolegům vysvětlil, proč na místo určení nedorazil:

Přehrát

00:00 / 00:00

O šťastném konci pátrací akce mluvila reportérka Alena Vykydalová

„Krátce po dnešní 12. hodině se mu podařilo dosáhnout místa s pokrytím telefonního signálu a navázal spojení s jednotkou. Uvedl, že při náročném nočním přesunu, při nepříznivých klimatických podmínkách a nepřehledném terénu ztratil orientaci a jeho pokusy o navázání spojení byla neúspěšná.“

V místě panovalo nepříznivé počasí, mlha. Voják ztratil orientaci a v začátku akce se mu nepodařilo se mu navázat telefonické spojení s jednotkou. I když je v armádě od roku 2003, u roty hloubkového průzkum ale působí teprve rok a nepatří proto mezi zkušené průzkumníky.

Milan Kopp, Alena Vykydalová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme