Volební místnosti ve 41 obcích se uzavřely, lidé vybírali nové zastupitele

Ve 41 obcích České republiky se v deset hodin večer uzavřely volební místnosti. Hlasovalo se pouze v sobotu. Lidé znovu vybírali nové zastupitele, protože loni zvolená zastupitelstva se většinou rozpadla kvůli koaličním nebo osobním sporům. Kompletní výsledky voleb by měly být k dispozici nejpozději nad ránem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Nové komunální volby lidé vnímají různě. Například Tavíkovice na Znojemsku rozpoltilo na dva tábory to, že se jejich zastupitelé nedokázali dohodnout.

Odpoledne se z jednoho z nich ozýval názor, že ani tentokrát volby neprobíhají podle pravidel. Předsedkyně tamní volební komise Marie Vavřínová to ale jednoznačně vyloučila.

„To jsou ti jedinci, kteří tady nejsou spokojení. Bylo to vyvěšené na tabuli, bylo to vyhlášené, vypsané, takže já myslím, že tady to bylo v pořádku,“ dodala Vavřínová.

Jestli výsledky dokážou místní obyvatele zase stmelit, se ukáže v neděli ráno.

Lidé šli volit také například ve čtrnácti středočeských obcích nebo sedmi obcích v Olomouckém kraji.

Hlasovalo se i v Přední Výtoni na Českokrumlovsku, kde se bývalá starostka společně se dvěma zastupiteli vzdala na podzim svého mandátu.

Při ustavujícím zasedání se také rozešli zastupitelé v Březové u Karlových Varů. Zastupitelstvo se rozpadlo po té, co tři ze sedmi představitelů rezignovali na své mandáty. Nesouhlasili s politickým složením radnice.

Vhodit do urny svůj hlas přišli lidé v Doubicích na Děčínsku nebo Rokli na Kadaňsku. Také tady z funkce odstoupila většina zastupitelů.

Jitka Cibulová Vokatá, Pavla Sofilkaničová, Iva Zítková, Anna Kottová, Kateřina Pichalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme