Vrchlického ulice v Jihlavě zůstává kvůli propadlé silnici nadále uzavřená

Čtyři dny po propadnutí silnice v Jihlavě se nikdo nepustil do její opravy. Ulice Vrchlického je proto pro řidiče stále částečně uzavřená. Za havárií zřejmě stojí poškozená kanalizace, ke které se momentálně nikdo nemůže dostat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Propadlá silnice ve Vrchlického ulici v Jihlavě | Foto: Lucie Maxová

V ulici Vrchlického zeje stále šestimetrová propast. Díra, která má v průměru asi metr a půl, je přikrytá dřevěným deskami a kolem je červenobílé zábradlí.

„Nejdřív tam byla dírka zhruba pětadvacet krát pětadvacet a bylo to jenom mírně propadlé. To znamená do hloubky tak deset patnáct centimetrů,“ popisuje mezi dveřmi svého bytu místní obyvatel Josef Chrastina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na místě havárie v Jihlavě se byla s mikrofonem podívat Lucie Maxová

Během pár hodin se ale díra zvětšila a dosahovala v průměru asi jednoho metru. Josef Mareš, který bydlí ve stejném domě, si myslí, že na propadu mají velký podíl nákladní auta. „Určitě, protože tady z toho pivovaru jezdí kamiony,“ říká.

S důchodcem souhlasí i paní Pavla, která bydlí v přízemí staršího domu. „Myslím si, že by to mělo být udělané tak, že i když tady projede tank, tak že by se to nemělo propadnout,“ podotýká.

Mladá žena si ale na havárii našla i jedno velké pozitivum. „No aspoň se tady líp parkuje. Já bych tu silnici nechala zavřenou,“ dodává s nadhledem.

Staré potrubí pod jihlavskými silnicemi je časovaná bomba

Díra v silnici se přesně před rokem objevila také v ulici Hamerníkova. Kvůli poškozenému potrubí vymlela voda pod vozovkou kavernu o velikosti sedm krát patnáct metrů.

Podle zastupitele Martina Málka je staré potrubí pod jihlavskými silnicemi časovanou bombou. Zároveň vysvětluje, proč dělníci ještě nezačali s opravou propadlé silnice ve Vrchlického ulici.

Propadlá silnice ve Vrchlického ulici v Jihlavě | Foto: Lucie Maxová

„Kvůli tomu, že havárie je opravdu ve velkých hloubkách, tak to budou muset dělat odborné firmy, bude to velmi složitá oprava. Proběhne asi nějaké zkrácené výběrové řízení, aby se mohly přihlásit firmy, které se tím zabývají. Vypadá to tak, že v tomto týdnu by se měla celá situace ještě jednou zmonitorovat a pak by se měly zahájit už samotné práce,“ uvedl Málek.


Zvětšit mapu

Martin Hromádka, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme