Vrchní soud vyloučil advokátku Samkovou z mačetové kauzy

Vrchní soud v Praze zcela vyloučil advokátku Kláru Samkovu z případu takzvaného mačetového útoku v Novém Boru. K incidentu došlo v srpnu 2011 a byli při něm zraněni tři lidé. Samková podle informací ČTK zvažuje, že se obrátí na Ústavní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy, jednací síň (ilustrační foto)

Soudy, jednací síň (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Všechny čtyři obžalované původně zastupovala právě Klára Samková. V prosinci loňského roku ovšem jeden ze čtveřice mladíků Antonín Sin napsal dopis svému bratrovi, ve kterém vylíčil, jak probíhal útok na hosty novoborského baru Pivní pomoc. Obžalovaní přitom tvrdí, že na místě činu vůbec nebyli.

Tím se ovšem dostal do rozporu s výpověďmi ostatních obžalovaných a Samková ho musela přestat obhajovat. Nyní Vrchní soud rozhodl, že vyloučí Samkovou z celého případu, a to na základě stížnosti nové advokátky Sina, podle které nemůže Samková pro kolizi zájmů obhajovat ani zbylé obžalované.

Klára Samková ČTK sdělila, že proti tomuto rozhodnutí zvažuje, že se obrátí na Ústavní soud, a doporučí to i svým klientům. Podle ní právo vybrat si advokáta je jedním z nejsilnějších práv obžalovaných.

K takzvanému mačetovému útoku došlo v srpnu 2011. Skupina romských mladíků tehdy po slovním napadání zaútočila mačetami na hosty restaurace, kteří bránili servírku, a tři z nich vážně zranila.

Údajným útočníkům hrozí za pokus o vraždu a výtržnictví 15 až 20 let, v případě dvou mladistvých pak poloviční sazba. Pátý muž je obžalovaný z ublížení na zdraví a výtržnictví s trestem od 5 do 12 let.

ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme