Vřídlo v Karlových Varech přestalo stříkat. Kolonádu čekají opravy

Vřídelní kolonáda v centru Karlových Varů je ode dneška na přechodnou dobu uzavřena. Známý objekt čeká série oprav rozvodů termální vody. Pro veřejnost to znamená jediné - příjemné prostředí kolonádní haly bude nepřístupné a za pitnými kůrami bude nutné zajít na jiné karlovarské promenády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolonáda, Karlovy Vary | Foto: Filip Jandourek

Za zvukem stříkajícího vřídla, ale hlavně za jeho léčivými účinky míří každoročně do karlovarské vřídelní kolonády desetitisíce turistů a pacientů. Patří mezi ně i paní Katěrina z Ukrajiny. „Je to nevýslovná krása,“ říká při pohledu na krásné vřídlo šarmantní dáma.

Iva Borýsková ze Správy kolonád nicméně vysvětluje z jakého důvodu teď musejí návštěvníci lázeňského města pohled na stříkající fontánu prostě oželet. „Půjde zejména o čištění fontány vřídla, pitných stojánků v podélné hale vřídelní kolonády, odpadních rozvodů a kanálů a také k čištění našich akumulačních nádrží ve vřídelní kolonádě a souvisejících rozvodů.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý příspěvek si můžete také poslechnout

Za vřídlem míří nejen turisté, ale také místní lidé. S uzavírkou kolonády si hlavu nedělají. „Vždycky se tady dá dojít k přístupnému pramenu,“ říká jeden z místních. A další ho doplňuje: „Všechno se musí zgenerálkovat. Myslím si, že je to v pořádku.“ Vřídelní kolonáda se veřejnosti opět otevře v pondělí 30. ledna.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme