VŠTE připravuje žalobu na ministerstvo školství

Náměstek ministerstva školství Vlastimil Růžička odpoví na dopis českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické v pondělí 31. května. V souvislosti s výzvou ke zrušení VŠTE to ve čtvrtek v odpoledním radioproudu Fontána řekl pověřený rektor školy Marek Vochozka. VŠTE je veřejnou vysokou školou neuniverzitního typu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti | Foto: Tomáš Adamec

Vochozka zároveň popřel, že by tato veřejná škola nezískala dostatek akreditací v technických oborech nebo žádala od státu moc peněz. To byly totiž výtky na její adresu od ministerstva školství.

Pověřený rektor Vysoké školy technické a ekonomické Marek Vochozka také potvrdil, že připravovaná žaloba má smysl už kvůli poškození: „Myslím si, že zareagujeme až na odpověď na náš dopis. Jsme ale připraveni podat žalobu proti ministerstvu, protože jednak překročilo své pravomoci a jednak pro případnou finanční újmu. Bude to v historii poprvé, kdy veřejná vysoká škola bude žalovat ústřední orgán státní správy.“

Na přijímací řízení v českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické hodlá přijít 1800 zájemců o studium. Vedení věří v zachování školy i proto, že stát přijatým garantuje takové podmínky, aby dostudovali.

Petra Matoušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme