Výběrové řízení na nového dopravce MHD v Přerově se znovu komplikuje

Přerov nestihne vybrat ve vyhlášeném termínu provozovatele městské hromadné dopravy. Původně radnice počítala s tím, že nový dopravce začne ve městě fungovat od prvního prosince. Kvůli námitkám a dotazům firem, které se chtějí účastnit výběrového řízení, ale magistrát jeho termín už po druhé odsunul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus MHD | Foto: Ladislav Bába

Podle náměstka primátora Josefa Kulíška z ODS tak Přerov bude muset uzavřít provizorní smlouvu na tři měsíce. Nový provozovatel MHD by mohl ve městě začít fungovat nejdříve v dubnu příštího roku.

„Měli bychom vysoutěžit nového dopravce tak, aby provozoval městskou hromadnou dopravu k 1.12. Pokud se budeme zabývat dalšími námitkami, může se stát, že se termín soutěže prodlouží. Potom samozřejmě musíme dopravu řešit jiným způsobem, než vysoutěžíme nového dopravce. Můžeme opět oslovit jednoho autodopravce, který bude MHD v Přerově provozovat po nezbytně nutnou dobu,“ uvedl Kulíšek.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme