Výbuch plynové lahve v Dobroníně zranil dva lidi. Další byli evakuováni

V Dobroníně na Jihlavsku zranil výbuch v bytě starší ženu a její vnučku. Pravděpodobně při vaření tam explodovala propan-butanová lahev. Příčinu teď na místě zkoumají hasiči. Starosta obce hledá ubytování pro ostatní rodiny evakuované ze zničeného bytového domu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V bytovém domě v Dobroníně na Jihlavsku vybuchla propan-butanová lahev | Foto: Olga Štrejbarová

Obě zraněné skončily v rukách lékařů s popáleninami. Starší žena byla zdravotníky transportována do nemocnice vrtulníkem, její vnučka sanitkou.

Jejich sousedé ze tří dalších bytů zůstali po výbuchu domu bez střechy nad hlavou. Starosta obce Ivan Sehnal jim přislíbil pomoc:

„Lidi jsem obešel a domluvili jsme se, že všichni mají možnost jít ke svým příbuzným. My jsme jim nabídli ubytování v hostinských pokojích. Výhledově se to bude muset nějak řešit. Zatím nevím jak. Obec volné byty nemá.“

Jednou z evakuovaných je i paní Eva. „Máme vyražené dveře v obýváku i v chodbě. Všechno, co kde viselo, popadalo. Teprve potom začalo hořet,“ říká.

Předběžná škoda, kterou oheň způsobil, činí podle hasičů zhruba milion korun.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme