Výbuch v ArcelorMittalu napáchal škody za 200 tisíc korun. Zranění zůstávají v nemocnici

Ostravská huť Arcellor Mittal se vzpamatovává ze včerejšího výbuchu. Hned devět zraněných lidí po něm skončilo ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě. Celou událost šetří policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. S hledáním možných příčin exploze jim navíc pomáhá tým odborníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál společnosti ArcelorMittal Ostrava | Foto: ArcelorMittal Ostrava

Experti místo výbuchu ohledali už včera. V tuto chvíli pracují s několika teoriemi, definitivně chtějí příčiny exploze oznámit do několika dnů.

Společnost Arcelor Mittal škodu vyčíslila na 200 tisíc korun. Z preventivních důvodů provádí ve svých provozech bezpečnostní prověrky, které mají vyloučit i tu nejmenší možnost opakování podobné události.

Zranění nadále zůstávají v nemocnici. Hned pět jich je v tuto chvíli hospitalizováno na standardních lůžcích, tři další jsou ale ve vážném stavu a jeden ve stavu kritickém. Všichni pacienti mají popáleniny 2. a 3. stupně na různých částech těla.

K výbuchu došlo v jiné ostravské koksovně i v dubnu roku 2009. V areálu Koksovny Svoboda pracovali dva zaměstnanci na izolaci potrubí v těsné blízkosti nádrže se čpavkem. Oba při explozi zemřeli.

Matěj Skalický, Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme