Výbuch v kanalizaci na Prostějovsku vyšetřuje policie. Příčina exploze je zatím neznámá

Policie začala vyšetřovat včerejší výbuch kanalizace v Držovicích na Prostějovsku. Příčinu ale zatím nenašli ani vodohospodáři, ani hasiči. Při explozi vyletělo do vzduchu několik kanalizačních vík a v jednom z domů začalo hořet. Nikdo ale nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Po příčině exploze policie stále pátrá, obyvatelé Držovic se ale shodují, že v ulici cítili plyn.

„Když jsme kolem půl třetí jeli z města, tak po celé ulici byl strašně cítit plyn. Za chvíli se pak ozvaly dvě rány,“ popsala jedna z obyvatelek Renata Smrčková.

Plyn u brány cítili už v deset hodin dopoledne také zaměstnanci místní společnosti Galva. Hasiči ani plynaři ale únik plynu v žádném z domů nebo na ulici nenaměřili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výbuch v kanalizaci na Prostějovsku vyšetřuje policie. Příčina exploze zatím není jasná. Podrobnosti zjišťovala reportérka Barbora Taševská

„Hasiči prováděli kontrolní měření ve všech domech. Pátrali po zdroji úniku, který ale ani přes důkladné měření nenašli,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Výbuch policie vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Exploze poškodila šest kanálových vík, v několika domech odpady a v jednom se vysypala okna.

„Stál jsem za plechovými vraty místní truhlárny a vtom se ozvala rána, o které jsem si myslel, že snad vybuchla bomba. Rána to byla skutečně velká,“ přiblížil pan František z domu číslo 13 v Gorkého ulici.

Právě tady se v úterý odpoledne ozvaly krátce za sebou dvě ohlušující rány. „Odpadem v kotelně mi vyšlehl plamen a shořely mi pracovní oděvy. Zakouřilo to celou místnost, takže se musí znovu vymalovat,“ podotkl pan František a dodal:

„Štěstí bylo, že i když se lidé kolem 15. hodiny vraceli z práce, tak po těch chodnících nikdo nešel. Kdyby se někdo nacházel v blízkosti těch poklopů, tak ho to mohlo zabít.“

Poklopy už obec vrátila zpátky na místo. Případné škody podle starostky Blanky Kolečkářové za Starosty a nezávislé uhradí správce kanalizační sítě. Obyvatelé ale podle ní stále mají strach.

„Zdroj se nezjistil, tak nevíme, jestli se to nebude opakovat. Je před Vánocemi, nastává zima, takže máme obavy,“ řekla Kolečkářová.

Anna Kottová, Barbora Taševská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme