Výbuchy opět duněly u Vrbětic, pyrotechnici odpalovali nalezenou munici

Ve Vrběticích na Zlínsku se dnes znovu ozývaly výbuchy. Pyrotechnici odpalovali munici, kterou našli rozházenou po čtvrteční explozi muničního skladu. Objevili i větší střelivo. Zatím ho skladují na místě, ale v dalších dnech ho převezou ke zničení jinam. Stále platí přísný zákaz vstupu do lesa v okolí skladů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muniční sklad u Vrbětic na Zlínsku je stále pod dohledem policie

Muniční sklad u Vrbětic na Zlínsku je stále pod dohledem policie | Zdroj: ČTK

První řízené detonace ve Vrběticích a okolí už zaregistrovali. Na exploze nevybuchlé munice se musejí připravit i v příštích dnech.

Šéf pyrotechniků Milan Doleček předpokládá, že práce jeho týmu potrvá několik týdnů.

„Na místě se nachází veškeré druhy munice od pěchotní, přes munici do ručních protitankových zbraní, dělostřelecká munice a také letecké pumy,“ popsal Doleček.

Podle něj jde o výbuch velkého rozsahu a v novodobé historii České republiky se podobný incident zřejmě nestal.

Ve čtvrtek vybuchl u Vrbětic na Zlínsku muniční sklad. Pyrotechnici se v sobotu dostali tři sta metrů od epicentra výbuchu a nasadili policejní obrněný vůz, hasičský tank i bezpilotní dron. Dnes prohledávali především severní část lokality.

„Jihozápadní část areálu je prohledaná. Na vozovkách jsme nenašli žádnou munici. Pyrotechnici provedli prohlídku patnácti budov ze čtyřiceti, které se tam nacházejí. Nezjistili jsme žádné zásadní poškození, to znamená střechy i zdivo jsou v pořádku,“ konstatoval zástupce velitele zásahu Bohdan Varyš.

Výbuch na Zlínsku zničil sklad munice, dva lidé jsou pohřešováni | Foto: ČTK

Pavel Sedláček, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme