Vychází první Zelená mapa Prahy

První Zelená mapa Prahy představuje mapu kvalitních podniků a obchodů, tras pro chodce a cyklisty a příjemných míst pro trávení volného času. Dozvíte se v ní, jak se dá například dostat s kočárkem z Malé Strany na Letnou, kde vaří dobré vegetariánské obědy, kde najdete příjemný nekuřácký podnik, kam zajet na kávu, když potřebujete nejdříve bezpečně zaparkovat kolo, kde nakoupíte čerstvou zeleninu nebo mléčné a pekařské výrobky přímo od farmářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistika - pražská cyklostezka. Ilustrační foto.

Cyklistika - pražská cyklostezka. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Dopravovat se po městě je jedna z jeho funkcí. Daleko významnější funkcí je pobývat ve městě, užívat si času a trávit čas uvnitř města,“ říká Michal Křivohlávek ze sdružení AutoMat, které mapu vydalo.

Kromě území, nabízí mapa pohled na zelenou ekonomiku města. Kromě ulic, koridorů a parků nabídne i celou síť služeb, kaváren, obchodů a kulturních zařízeních.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zelená mapa.mp3

„My jsme pracovali s velkou skupinou dobrovolníků, kteří se v průběhu jednoho roku pohybovali po svých trasách a mapovali nejoptimálnější varianty a nejlepší místa v Praze.

Zelené mapování je zrealizováno v 55 zemích světa. Česko se stalo 56. místem. Lidé si tak můžou hledat zelená místa i v jiných městech ve světě.

Dnes vychází tištěná mapa v nákladu 40 tisíc kusů, která bude rozdávána zdarma. Zachycuje širší centrum města. V průběhu podzimu bude představena i internetová podoba, která zachytí Prahu v plném rozsahu.

Mapu je možné získat na sobotní slavnosti Začít město jinak, kde bude rozdáno prvních 10 tisíc výtisků, dále bude k dispozici v celé síti, která je v mapě obsažená a také v informačních centrech městských částí a dalších informačních centrech.

Helena Berková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme