Vychovatelky a sestry z domova pro postižené kritizují změny v trolejbusové dopravě v Ostravě

Až o hodinu déle musejí dojíždět do práce vychovatelky či zdravotní sestry, které se starají o zdravotně postižené v centru Čtyřlístek v ostravské části Muglinov. Doplatily na změny v trolejbusové dopravě, které v Ostravě začaly platit od září. Smířit se s tím ale nechtějí, na magistrát už zamířila petice se 130 podpisy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trolejbus ostravské MHD | Foto: František Tichý

„Po 1. září jsem se velmi zamýšlela nad slovem optimalizace. Ve slovníku jsem si našla, že je to proces výběru nejlepší varianty z množství možných jevů, což mě opravdu rozesmálo,“ říká Vladimíra Kaločová, jedna z vychovatelek, které takzvaná optimalizace zkomplikovala život.

Změny v dopravě rozzlobily i Mirku, Radku a Ivanu. „Mám lístek, mám pozjišťované všechno, po ranní i po noční, kde a jak mi co jede. Všude mi všechno bude odjíždět před nosem, nebo je to zrušené,“ zlobí se jedna z žen.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stížnostech zaměstnanců centra Čtyřlístek v ostravské části Muglinov na změny v MHD informuje Iva Havlíčková

„Já jsem z Poruby a řeším úplně stejný problém. Končím tady v 19 hodin a až ve 20.30 jsem doma. A kdybych chtěla jít na Keramickou, tak tam nejdu, protože se bojím o svůj život,“ vysvětluje další.

Podle žen, které tu pracují v nepřetržitém provozu, totiž nejde jen o čas. V této části města se bojí i o svoji bezpečnost. „Že budou atakovány, okradeny. My už jsme to kdysi zažily a právě proto tady ta 103 začala jezdit,“ upozorňuje šéfka tamních odborů Dagmar Drobíková.

Podle vedení města byly ale změny nezbytné. Kvůli úsporám i proto, že trolejbusy prý jezdily poloprázdné.

„Samozřejmě všechny navrhované změny byly prověřovány a zohledňovány tak, aby měly co nejmenší dopad na obyvatele. Všechny nové situace jsou v současné chvíli prověřovány,“ říká mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Vedení města už na petici lidem odpovědělo a navrhlo osobní schůzku, návrat do původního stavu ale neslíbilo.

Iva Havlíčková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme