Výchovný ústav v Chrastavě bude mít nového ředitele. Bude jím Miloslav Hlubuček

Do Výchovného ústavu v Chrastavě nastoupí v pondělí nový ředitel - pedagog Miloslav Hlubuček. Dnes ho vybrala komise a ministerstvo školství jeho jmenování schválilo. Bývalá ředitelka ústavu rezignovala poté, co kontrola ministerstva zjistila, že se v ústavu porušují práva dětí. Nový šéf chce v ústavu hlavně zlepšit podmínky pro své svěřence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výchovný ústav v Chrastavě | Foto: Eva Malá | Zdroj: Český rozhlas

„Chtěl bych samozřejmě také pomoci dětem, které jsou de facto ještě momentálně umístěné v zařízení s tím, aby se dostaly buď do rodin, nebo do jiných zařízení," řekl Českému rozhlasu Miloslav Hlubuček.

„A celkově, aby tam už atmosféra byla pozitivní. Navázat na to dobré a toho špatného se nějakým způsobem zbavit,“ dodal.

Ministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD rozhodla o zrušení výchovného ústavu k 1. září. V Chrastavě ale zůstane dětský domov se školou, který Miloslav Hlubuček také povede.

„Jsem přesvědčen o tom, že dokáže nejen stabilizovat ústav, ale postupně vytvořit i příznivé klima v ústavu. Postupně nastavit i lepší hodnotící systém, který bude přehledný, spravedlivý a motivující,“ popsal svá očekávání od nového ředitele náměstek ministryně školství Václav Pícl.

Vedením ústavu byla dosud pověřena speciální pedagožka a psychoterapeutka Soňa Cpinová, bývalá ředitelka Diagnostického ústavu pro mládež a Střediska výchovné péče v Brně. Změny režimu, které v ústavu zavedla, ale narazily na odpor místních lidí i starosty Chrastavy Michaela Canova (Starostové pro Liberecký kraj).

ČTK, Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme