Vydatný déšť v Libereckém kraji zvedl hladiny řek. Zatopil několik sklepů

V Libereckém kraji se kvůli vytrvalému dešti zvedaly hladiny některých řek. K prvnímu stupni povodňové aktivity vystoupily na Jablonecku a na Frýdlantsku. Také hasiči měli plné ruce práce. Vyjížděli zejména k zatopeným sklepům a ucpaným propustím pod silnicemi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky srpnových povodní v Chrastavě.

Následky srpnových povodní v Chrastavě. | Foto: Jaroslav Petříček

Podle Povodí Labe se hladiny vody na první stupeň zvedly na řece Jizeře u Železného Brodu a Jablonce nad Jizerou, na Lužické Nise v Liberci a také na Smědé v Předláncích na Frýdlantsku. Na všech zmíněných ale voda během dne postupně klesá.

V noci a v brzkých ranních hodinách prudký déšť zaměstnal především hasiče. Lidé jim volali na tísňovou linku kvůli zatopeným sklepům. Nejčastěji vyjížděli na Jablonecko a Českolipsko. Vodu odčerpávali v Desné, Kořenově nebo v Novém Boru.

Na Karlovarsku hrozí povodně, varují meteorologové

Číst článek

Hasiči vyjížděli také k ucpaným propustím pod silnicemi. Také zejména na Jablonecku a Českolipsku z nich odstraňovali naplavené dřevo a odpadky.

Dnes i zítra se obloha bude mračit. V Libereckém kraji meteorologové předpovídají přeháňky. Ty by ale k večeru měly ustávat. Na horách by pak mělo začít sněžit.

Během zítřka čekají Liberecký kraj vydatnější srážky. Stále hrozí, že řeky, které by se měly během dneška zklidnit, zítra opět vystoupají k prvnímu stupni povodňové aktivity.

Hladiny několika menších řek na severozápadě Čech stoupají

Číst článek

Řeky stoupaly i v dalších krajích. Nejhorší je situace na Karlovarsku. Hladiny řek se zvýšily i v Ústeckém kraji.

Eva Malá, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme