Vyhláška regulující hazard v Ostravě neprošla o jediný hlas

Ostravě se nepodařilo zbavit se hazardu. Zastupitelé totiž opět nepřijali vyhlášku, která by počet herních automatů ve městě omezila. Vedení města ji připravovalo dva roky a počet automatů měla snížit o skoro 70 procent. Někteří zastupitelé ale prosazovali, aby ve městě skončil hazard úplně. Ani tato varianta ale nezískala dostatečnou podporu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herna v Chomutově

Herna v Chomutově | Foto: Jan Beneš

V kolonce nesplněných úkolů za čtyřletou činností ostravského zastupitelstva zůstane zřejmě i otázka budoucnosti hazardu ve městě.

Novou vyhlášku totiž zastupitelé nepřijali a náměstek primátora Tomáš Petřík z ODS, který měl její přípravu na starosti, už ji znovu na poslední zasedání těsně před volbami předkládat nechce.

„Nechám to svému nástupci. Byl bych hrozně nerad, aby práce na této regulované vyhlášce, která celou činnost reguluje v úrovni do 67 procent na území celého města, nepřišla vniveč.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Ostravští zastupitelé hlasovali o osudu heren ve městě. K omezení ale zatím nedojde

Na zastupitelstvo přitom přijelo i několik majitelů a zaměstnanců heren. Vystoupili ještě před samotným hlasováním a mluvili o svých obavách. „Vidíte lidi, kteří nehrají automaty. Já zase vidím lidi, kteří přišli o práci,“ říkal zaměstnanec jedné z heren.

Tvrdí také, že při úplném zákazu legální podnikatele nahradí černé herny. „Vůbec se divím, že hlasovali o zákazu teď před volbami. Je to čistě politikum,“ uvedl například Marek Gregor ze společnosti Synot tip.

Znovu se možná bude hlasovat už v říjnu

Není ale vyloučeno, že o budoucnosti hazardu budou současní zastupitelé ještě jednou hlasovat. Jeho plošný zákaz totiž neprošel o jediný hlas. Zastupitel za ČSSD Petr Mihálik už avizoval, že se ho bude snažit zařadit i na říjnové zasedání.

„Když se podíváte, jak to vypadá v jednotlivých městských obvodech, jak vypadá každá herna. Jsou to většinou normální restaurace, hospody. Kolem pak vyroste zastavárna nebo bazar. Nese to s sebou obrovské problémy, které dopadají na naše občany,“ upozorňuje Mihálik.

Příprava vyhlášky, která měla regulovat hazard, přišla město na asi 1,5 milionu korun. Jsou to peníze například za právníky, kteří posuzovali, jestli by vyhláška obstála při případných soudních sporech s majiteli heren.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme