Výjezd z Blanky na Prašném mostě by se mohl zkušebně uzavírat

Výjezd z tunelu Blanka na Prašném mostě by se mohl uzavírat, zkušebně a nejspíš jen v ranní a odpolední dopravní špičce. Pražský magistrát to chce posoudit během několika dní. Informaci přinesly servery Echo24.cz a iDNES.cz a potvrdil ji náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Dopravní situace kolem nedalekého Vítězného náměstí je komplikovaná od loňského otevření tunelu Blanka, ještě ji zhoršila nynější oprava Korunovační ulice, která má skončit v prosinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunel Blanka | Foto: Satra a.s.

Dolínek byl původně proti požadavku městské části Praha 6, dnes potvrdil, že možnost uzavření výjezdu zvažuje. „Dá se připravit, že bychom Praze 6 mohli vyjít vstříc a jeden výjezd bychom v ranních a odpoledních špičkách mohli zkusit zavřít,“ řekl.

Do konce týdne by měl mít potřebné podklady, zkušební změna značení by mohla být připravena za osm až deset dní. Fyzicky tunel uzavřen nebude, vjezd do něj zakážou proměnné značky.

Tunelový komplex Blanka se po řadě odkladů otevřel před rokem. Jeho nejvytíženější částí pod ulicí Milady Horákové, která ústí právě na Prašném mostě, jezdí až 85 tisíc aut denně.
Dotčené radnice i neziskové organizace trvale opakují výtky, podle kterých magistrát zaspal v přípravě následných dopravních opatření. Magistrát to opakovaně odmítl. Vítěznému náměstí by měl ulevit roky chystaný obchvat, který je ovšem teprve ve fázi projektu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme