Vykolejený vlak ujel ještě tři a půl kilometru, škoda je 110 milionů korun

Na železniční trati mezi Štětím a Mělníkem nejezdí vlaky. V Liběchově u Mělníka v noci vykolejil nákladní vlak s uhlím, následky se zatím nepodařilo odstranit. Pravděpodobnou příčinou nehody je závada na jednom z vagonů. Celkové škody jsou přes 110 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vykolejený nákladní vlak v Liběchově | Foto: Drážní inspekce

Čtvrt hodiny před půlnocí vykolejilo ve stanici Liběchov pět vagonů s uhlím nákladního vlaku. Vagony porazily pět sloupů trakčního vedení a uhlí zasypalo poblíž stojící osobní automobil.

Vlak jel ve vykolejeném stavu přibližně tři a půl kilometru. Škoda na trati byla odhadnuta na 100 milionů korun, škoda na vlaku na 10 milionů korun. Na automobilu je 50tisícová škoda.

Pravděpodobnou příčinou nehody, která se obešla bez zranění, je podle Drážní inspekce závada na jednom z vagonů společnosti ČD Cargo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o nehodě nákladního vlaku v Liběchově zjišťoval reportér Pavel Pavlas

"Tak dlouhý úsek trati se poškodil právě tím vykolejením jednoho z vagonů. Souprava vagon táhla prakticky po pražcích mimo kolejnici. Následně na vjezdovém zhlaví do železniční stanice Liběchov, kde je několik výhybek, už vagon 'nevydržel' a zcela vykolejil, a tím se tam poskládalo několik vagonů za sebou," popsal podrobně okolnosti nehody Pavel Halla ze Správy železniční dopravní cesty.

Uhlí vysypané z vykolejeného vagonu poškodilo automobil | Foto: Drážní inspekce

Správa železniční dopravní cesty však přišla i s druhou verzí příčiny nehody, podle ní mohla být technická závada přímo na trati.

Dopravu v oblasti zajišťují náhradní autobusy, cestující musí počítat se zpožděním, které je asi 40 minut.

Situaci komplikuje i to, že silnice, po které jezdí náhradní autobusová doprava, je kvůli stavbě kanalizace rozkopaná a provoz řídí semafory.

V současnosti probíhá vyprošťování vagonů a jeřáb se je snaží nasadit zpět na koleje. Zatím není jasné, jak dlouho vlaky po trati nepojedou. Poslední informace uvádějí, že trať bude mimo provoz až do půlnoci.


K vykolejení nákladního vlaku došlo nedaleko Liběchova na Mělnicku

Pavel Pavlas, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme