Výlov jihočeského Bezdrevu doprovází rybářské slavnosti. Nabízí ochutnávky specialit

Výlov Bezdrevu, jednoho z největších českých rybníků, přilákal k Hluboké nad Vltavou stovky lidí. Z Českých Budějovic a okolí přijíždějí také kvůli rybářským slavnostem. Hráz zaplnily i stánky s rybími specialitami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výlov Bohdanečského rybníka | Foto: Lázně Bohdaneč

„Začali jsme lovit v pondělí, dneska je to třetí zátah. Po něm dochází ke klasické činnosti, to znamená, že se ryba začne třídit podle druhů a váhových kategorií,“ popsal postup šéf rybářství Hluboká nad Vltavou Vladimír Kaiser.

„Musíme to dělat rychle, pečlivě a ohleduplně k rybě, aby do Vánoc vydržela na sádkách,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bezdrev, druhý největší rybník České republiky, vydává šupinaté bohatství. Na rybářských slavnostech byl i Martin Pokorný

Ceny vánočních kaprů budou podle něj podobné jako v předchozích letech. Produkce totiž ani po letošním velmi suchém létě výrazně neklesá a některé rybníky byly dokonce plnější než obvykle.

„Nic dramatického se neděje v celorepublikové produkci ryb, takže bude tradiční cena. Záleží zase na regionu, ve kterém se to prodává. Nejdražší ryby jsou v Praze. Čím blíž tady jihu, tím jsou lacinější,“ vysvětlil Vladimír Kaiser.

O program rybářských slavností se stará Valerie Chromá. „Bude nám hrát Malá kapela Pavla Havlíka lidové písničky. Myslím si, že osloví mladou generaci i ty starší,“ řekla.

Lidé na hrázi Bezdrevu budou podle ní moct ochutnat i rybí speciality. Během kuchařské show je nabídne Catering bez hranic.

„Mimo jiné tu bude pasování hlubockých osobností do cechu rybářského. Letos jsme vybrali dva hlubocké občany. Jedním z nich je pan Miloš Štěpanovský a druhým Michal Macháček,“ doplnila organizátorka.

Rybářské slavnosti skončí dnes za soumraku. Výlov Bezdrevu bude pokračovat do pátku.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme