Výluka metra na části linky C: Cesta se nám prodloužila jen nepatrně, říkají cestující

V Praze ode dneška nejezdí část linky metra C. Mezi stanicemi Háje a Kačerov dopravní podnik pokládá nové koleje a cestující tak musí na náhradní autobusy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začala třídenní výluka na celé lince metra A

Začala třídenní výluka na celé lince metra A | Foto: Filip Jandourek

Na dva týdny je v Praze uzavřená část trasy metra C. Pracovníci dopravního podniku tam pokládají nové koleje. V úseku Háje - Kačerov musejí lidé až do 16. července využít náhradní autobusy. První den výluky se zatím pro cestující obešel bez komplikací.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se jezdilo během prvního dne výluky mezi stanicemi Háje a Kačerov, zjišťovala redaktorka Veronika Neprašová

Autobusy XC ke stanici Kačerov přijíždějí každou chvíli. Zdá se, že ani nedodržují interval dvě až tři minuty. Jeden autobus odjede a druhý zase přijede. A tak, přestože se z metra vyvalí dav lidí, není žádný problém s tím, že by se do náhradního autobusu vešli.

Cestující se vesměs shodují, že cesta náhradním autobusem jim jízdu prodloužila jen o několik minut. Někomu o tři, někomu o deset. „Je to v pohodě. Je to jen o trošku delší,“ říká jedna z cestujících.

Ani informátor na nástupišti zatím moc práce nemá. „Zatím to jde, zatím to je v pořádku bez problémů. Dole mám dva kolegy, takže i s jejich spoluprací to zvládám dobře,“ říká. Akorát cestující s koly se musí připravit na to, že náhradní autobusy je na palubu nevezmou.

„Autobus nemá brát kola z bezpečnostních důvodů,“ říká informátor a doporučuje dojet ke stanici Háje na kole. „Není to tak daleko. Dá se jet podél Krčského lesa, tam jsou dobré cyklostezky,“ doplňuje.

Náhradní doprava | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

ČRo, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme