Vyšetřovatelé našli v troskách Petrovy boudy stopy hořlavin

Nad Špindlerovým Mlýnem ráno začalo vyšetřování příčin požáru Petrovy boudy. Vyšetřovatelé se na místo mohli vydat až po úplném vychladnutí trosek. V troskách pracoval i speciálně vycvičený pes na vyhledávání chemikálií. Ten označil čtyři místa se stopami chemických látek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požářiště Petrovy boudy v Krkonoších ještě doutná | Foto: Jiří Fremuth

Vyšetřování příčiny požáru na Petrově boudě začalo po deváté hodině. Do trosek se konečně mohl vydat hasičský i policejní vyšetřovatel.

Speciálně vycvičený pes na vyhledávání hořlavin označil v troskách čtyři místa. Policisté nyní ohořelou suť z místa převezou k další expertíze, aby se potvrdilo, jestli opravdu obsahuje chemikálie a případně jaké.

Na výsledky expertíz si budeme muset několik dní počkat, mezitím ale pokračuje i další vyšetřování příčin požáru.

Petrova bouda začala hořet v pondělí ráno. Plameny unikátní památkově chráněnou budovu zcela zničily. Z celého komplexu se po požáru podařilo zachránit pouze část obvodových stěn a trafostanici.

Stavba, která je od roku 1997 na seznamu kulturních památek, dlouhá desetiletí sloužila jako hotel nebo odborářská ubytovna. Po několikeré změně majitele ale skončila v chatrném stavu a odborníci už před časem varovali, že by se mohla zřítit.

Podle nejnovějších informací majiteli hrozila dvoumilionová pokuta, pokud stavbu alespoň provizorně nezabezpečí.


Petrova bouda

Jan Piroch, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme