Výsledky rozborů údajně kontaminované vody v Novém Boru budou známé zítra

Výsledky rozborů údajně kontaminované vody z vodovodu v Novém Boru na Českolipsku by měli hygienici znát ve středu dopoledne. Průjmová onemocnění se začala ve městě šířit na konci minulého týdne. Lidé shodně uváděli, že jim bylo špatně právě po požití kohoutkové vody. Dílčí rozbory už prokázaly v některých částech vodovodního potrubí výskyt norovirů. Jde o viry, které se mohly, zatím neznámou cestou, dostat do vodojemu ze splašků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V části Nového Boru na Českolipsku si lidé musejí chodit pro pitnou vodu k cisternám

V části Nového Boru na Českolipsku si lidé musejí chodit pro pitnou vodu k cisternám | Zdroj: ČTK

Obyvatelé Nového Boru mohou nově volat na dvě speciální linky Krajské hygienické stanice. Po telefonu se lidé od epidemiologů a lékařů dozvědí všechno o kontaminované vodě i o průběhu průjmového onemocnění ze znečištěné vody.

Krajská hygienická stanice v Liberci zavedla dvě nové telefonní linky, na kterých budou zodpovídány dotazy občanů:
725 077 019 pro odpovědi na dotazy týkající se kvality pitné vody
725 077 000 pro odpovědi na dotazy ke zdravotním potížím

„Zřídili jsme dvě nové telefonní linky. Na jedné lince se mohou občané zeptat na onemocnění, jak se šíří, jakým způsobem je mu možné předcházet. Na druhé telefonní lince budou zodpovídány dotazy, které se týkají vody. Čísla telefonních linek najdou lidé na stránkách krajské hygienické stanice. Odkaz bude také na stránkách obce,“ říká lékařka z Krajské hygienické stanice Jana Prattingerová.

Novému Boru nabídl pomoc také Liberecký kraj, který mu nabídl v případě potřeby posily z řad integrovaného záchranného systému. Situace je výjimečná a pro region podle hejtmana Půty netypická.

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme