Vysočina hlasovala pro Zemana. Oslovil i tři čtvrtiny svých sousedů

Dobojováno. Prezidentské volby jsou minulostí, na Pražský hrad se stěhuje Miloš Zeman. Nechal si říkat ‚důchodce z Vysočiny‘, protože několik posledních let žije výhradně v Novém Veselí na Žďársku. Mnohokrát rezolutně říkal, že v politice skončil. Jak je vidět, neskončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman zvítězil ve druhém kole prezidentských voleb | Foto: Filip Jandourek

Výsledek volby není těsný, Karel Schwarzenberg získal zhruba 45 procent, Miloš Zeman o deset procent hlasů více. I v kraji Vysočina je lidem bližší Miloš Zeman, získal tu přes 64 procent hlasů.

Zeman skutečně vyhrál téměř všude. Jen například v Lesním Jakubově na Třebíčsku se mu to nepodařilo, tam oslovil pouhou pětinu oprávněných. Nevyhrál ani v Dubovicích na Pelhřimovsku, tam bylo skóre 58 ku 42 pro Schwarzenberga.

Naopak drtivě Zeman zvítězil v Lesůňkách na Třebíčsku, hlas mu dalo 90 procent voličů, o tři procenta méně pak získal v Ovesné Lhotě na Havlíčkobrodsku.

V Mezné a Útěchovičkách na Pelhřimovsku to pak byla sportovně řečeno plichta.

Zájmu novinářů neuniklo Nové Veselí, tedy přechodné bydliště Miloše Zemana. Miloš Zeman tam oslovil tři čtvrtiny svých sousedů, zbylá čtvrtina dala hlas jeho soupeři. Už v prvním kole se tam lidé výrazně přiklonili k Zemanovi. Získal tam 62 procent hlasů, zatímco například Jan Fischer jen 6 procent a Jiří Dienstbier necelých 5 procent. V prvním kole bodovala Zuzana Roithová, v Novém Veselí oslovila přes 7 procent lidí.

Profil Miloše Zemana

Číst článek

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme