Vysočina se od Bárty dozví, které stavby odsune stát k ledu

Ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné) dnes míří na Vysočinu. Stejně jako v jiných krajích řekne, které připravované dopravní stavby jeho resort dokončí a které ne. V kraji Vysočina, který je tranzitním regionem, jsou to především obchvaty měst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

Krajská samospráva předloží ministrovi několik strategických staveb. Příkladem je most přes dálniční přivaděč v Jihlavě, který odkloní kamiony z obydlených částí kolem. Dále to jsou objízdné trasy kolem obcí Ondřejov, Ústrašín a Myslotín na silnici z Pelhřimova do Jindřichova Hradce.

Samostatnou kapitolou za téměř dvě miliardy je obchvat Havlíčkova Brodu spojující výpadovky na Pardubice a Jihlavu.

„Havlíčkův Brod čeká ještě poměrně dlouhá cesta, než budeme moci říct, že bychom mohli začít stavět,“ říká Marie Tesařová z pobočky Ředitelství silnic a dálnic v Jihlavě. I přesto je obchvat Havlíčkova brodu jednou z nejdůležitějších akcí.

Lidé z Vysočiny čekají i na dalších místech. Stát v minulosti slíbil narovnat nebezpečnou zatáčku u obce Pohled a také na Žďársku u Mělkovic.

Martin Hromádka, Milan Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme