Vysoké Mýto má problémy s projektem Muzea českého karosářství

Vysoké Mýto má problémy s projektem Muzea českého karosářství. To by se mělo otevřít v prostorách bývalého soudu a vězení už letos. Opravy historických budov ale neprobíhají podle harmonogramu. Zatím není jasné, jakou cestou se bude projekt za desítky milionů korun ubírat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aero 50 Sodomka

Aero 50 Sodomka | Foto: Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

Starosta Vysokého Mýta Miloslav Soušek potvrzuje, že technické problémy jsou vážné:

„V budově soudu se objevily podzemní prostory a propadávají se stropy, takže se budeme muset odchýlit od projektu a nejprve provést statickou sanaci celé budovy. Budeme vypisovat výběrové řízení na dodavatele a na dodělání této stavby v této komplikaci.“

Muzeum má představit vývoj českého karosářství, které je s městem pevně spjaté. Právě tady totiž fungovala karosárna Sodomka. Podobu muzea nakreslil architekt Josef Brychta a studio Projektil architekti.

Budovy soudu a vězení má spojit prosklená přístavba, ve které budou vystavené automobily. Kromě muzea tu má být také kavárna, obchod s knihami a suvenýry.

Lucie Brázdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme