Výstava Opava železniční nabízí netradiční pohled na dějiny Slezska

Historie přímo z kupé starého vagonu. I to se dá zažít na výstavě, kterou dnes otevírá Opavská kulturní organizace v tamním Obecním domě. Dostala jednoduchý název Opava železniční a návštěvníkům nabídne neobvyklý pohled na slezské dějiny a vývoj tohoto odbočného křídla Ferdinandovy dráhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobovou atmosféru dělají detaily | Foto: Hana Ondryášová

Kdo na výstavu přijde, uvidí z okna vlaku to, co sledovali naši předkové, prozrazuje jeden z organizátorů výstavy František Švábenický.

„Z těchto oken uvidíte panoramatický pohled na Opavu. Čili vytvoříme určitý dojem průjezdu z Opavy východ na Opavu západ,“ popisuje Švábenický v dobovém kupé s oknem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výstavu Opava železniční se zajímal reportér Martin Knitl

A nejen to připravil pro návštěvníky železniční výstavy v opavském Obecním domě. Hned vedle si návštěvníci poslechnou zvuky, bez kterých by vlaky ani nevyjely, a uvidí třeba také to, jaké kufry vláčeli cestující, když se Opava ze všech sil snažila stát se kolejovým uzlem Rakouského Slezska, nebo jak vypadaly dávné souboje železničních společností.

Odbočné křídlo severní Ferdinandovy dráhy učebnicí dějepisu rozhodně je.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme