Výstavba obchvatu Dubé zkomplikovala dopravu. Řidiči se musí vyhnout uzavírkám

Cestující na Českolipsku musí minimálně do konce letních prázdnin počítat s komplikacemi v dopravě. Oprava Hraničářské ulice v Mimoni si vyžádala výlukové jízdní řády. Stavba obchvatu Dubé zase v okolí způsobila uzavírky, protože stavbaři pracují na mostě do Tuhaně. Omezená je i autobusová doprava.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kušněrik z ČSAD Česká Lípa přelepuje jízdní řády autobusů

Jaroslav Kušněrik z ČSAD Česká Lípa přelepuje jízdní řády autobusů | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

Uzavírka silnic z důvodu výstavby obchvatu se dotkla třech autobusových linek. U některých spojů došlo kvůli prodloužení trasy k časovému posunu v rozmezí do deseti minut.

„Tyto jízdní řády jsem lepil před týdnem a už lepím nové,“ prohlásil Jaroslav Kušněrik z ČSAD Česká Lípa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výstavba obchvatu Dubé na Českolipsku si vyžádala uzavírky silnic a změny jízdního řádu autobusů. Co mají cestující očekávat, shrnul Tomáš Mařas

Podle Jana Roženského ze společnosti Korid, která dopravu v kraji koordinuje, je upravená i linka z České Lípy do Dubé přes Holany a Dřevčice.

„V jednom případě se jedná o ranní spoj, který přijede do Dubé o sedm minut dříve. Tím se zachová přípoj dále do Doks. Druhá se týká odpoledních hodin, kdy spoj z Dřevčic pojede po odkloněné trase přes Tuhaň a Zakšín zpět do Dubé. Tam se doplní nabídka spojení," shrnul.

Silnice třetí třídy z Dubé do Dřevčic je pro dopravu uzavřená, protože se tam pracuje na stavbě obchvatu. Zatím tu jsou dvě podpěry a dva pilíře.

Dělníci pokračují ve stavbě obchvatu Dubé | Foto: Tomáš Mařas

„Autem jezdíme i tak, ale je to všechno delší. Jezdím to asi dvanáct minut, tak počítám, že to bude delší o osm kilometrů," postěžovala si Miroslava Šímová z Pavliček.

Uzavírka na Dřevčice a Tuhaň by měla trvat do konce září. Druhá silnice bude uzavřená do prosince. Obchvat má být průjezdný do konce letošního roku, dokončovací práce ale budou probíhat ještě v příštím.

Stavby a opravy na Českolipsku zkomplikovaly dopravu | Foto: Tomáš Mařas

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme