Výstaviště v Lysé nad Labem zaplní květinová aranžmá, začínají Jiřinkové slavnosti

Část výstaviště v Lysé nad Labem na Nymbursku bude ode dneška do neděle připomínat obří květinový záhon plný pestrobarevných květů. Organizátoři sem zvou na druhý ročník loni velmi úspěšných Jiřinkových slavností. Současně bude na výstavišti probíhat knižní veletrh a výstava Domov a teplo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiřiny a gladioly na Jiřinkových slavnostech v Lysé nad Labem | Foto: Michal Trnka

Květinovému aranžmá budou dominovat jiřiny. Na jednom místě budou k vidění odrůdy různých velikostí, barev i tvarů, které se dají počítat na stovky. A protože ještě doznívá léto, tvůrci sáhli také po liliích a nezapomněli ani na mečíky.

Jiřinkové slavnosti nabídnou také ukázky aranžování květin pozdního léta a využití pro bytové interiéry. Chybět nebudou ani oblíbené zahradnické trhy.

Odborníci budou připraveni odpovídat na dotazy s pěstováním jiřinek i okrasných mečíků.

Slavnosti jsou pokusem o obnovení tradice, která je známá už od poloviny 19. století. Jiřinkové bály tehdy bývaly naprostou samozřejmostí, zvlášť v Polabí.

V Praze začíná veletrh Svět knihy | Foto: Filip Jandourek

Kromě Jiřinkových slavností bude výstaviště v Lysé nad Labem hostit ještě další dvě velké akce - Polabský knižní veletrh a výstavu Domov a teplo.

Nakladatelé, knihkupci i knižní distributoři nabídnou na knižním veletrhu naprosté novinky i osvědčené tituly. Součástí bude i řada doprovodných akcí, dnes dopoledne například beseda o Janu Palachovi.

Na výstavě Domov a teplo bude své služby a novinky prezentovat celá řada významných topenářských firem.

Michal Trnka, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme