Výstavu Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích oživí soutěž traktoristů

Ode dneška až do pátku bude českobudějovické výstaviště patřit středním školám. Začíná tam už 19. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo. Nabízí nejrůznější soutěže a prezentace škol z Česka i z Rakouska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plnění soutěžního úkolu vyžadovalo velké soustředění | Foto: Michal Trnka

V pavilonu Z se koná mistrovství republiky kadeřníků, ve čtvrtek a v pátek je vystřídají aranžéři. Vedle nich budou letos soutěžit i studenti zemědělských škol.

„Zemědělský svaz České republiky pořádá druhý ročník celorepublikové zemské soutěže v jízdě zručnosti s traktorem s vlekem, která proběhne v prostorách parkoviště 5 vedle pavilonu T,“ upřesňuje ředitel českobudějovického výstaviště Josef Friedrich.

V následujících třech dnech se uskuteční ještě celostátní soutěž truhlářů, své síly poměří programátoři CNC strojů. Studenti elektrotechnických oborů budou soutěžit v zapojování bytové elektroinstalace. Žáci základních škol se mohou inspirovat na mnoha různých workshopech.

„Pokud někdo není vyhraněn, tak hledá své uplatnění. Kluci začnou od traktoristů, pak přejdou přes kominíka nakonec na kosmonauta nebo něco takového, takže cílová skupina jsou vlastně děti, které končí na základní škole, plus jejich rodiče, aby se prošli a podívali se, co se dá studovat a s jakým výsledkem,“ dodává Friedrich.

Součástí výstavy Vzdělání a řemeslo je také prezentace více než stovky škol z Česka i z Rakouska.

Martin Pokorný, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme