Vytrvalostní víceboj Winter Survival prověří fyzickou i duševní kondici vojáků

V Jeseníkách dnes začala hlavní etapa nejtěžší sportovní soutěže české armády Winter Survival. Na vytrvalostní víceboj, který simuluje činnost vojenských hlídek v zimním horském terénu, letos dorazilo bezmála 60 vojáků z České republiky i ze zahraničí. Během čtyř dnů v neznámém prostředí si závodníci ověří individuální dovednosti i schopnost týmové spolupráce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastník armádního závodu Winter Survival

Účastník armádního závodu Winter Survival | Zdroj: ČTK

Závod byl slavnostně zahájen včera, dnes účastníci vstoupili do jeho nejnáročnější části. Během dvou dnů musí vojáci jen podle mapy a buzoly urazit asi 60 kilometrů. S až dvacetikilovou povinnou výbavou překonávají ledopády, skály i lanové překážky.

V rámci vytrvalostní etapy plní závodníci různé úkoly. U jednoho ze stanovišť například zachraňovali uvízlého výsadkáře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Andrea Švubová sleduje armádní vytrvalostní víceboj Winter Survival

Jeden z týmu musel vylézt za parašutistou, zajistit ho a odříznut od padáku, který se zamotal do koruny stromu. Než vypršel časový limit, výsadkář měl být bezpečně spuštěn na zem.

Za tmy dnes čeká soutěžící ještě hod granátem a přesun těžkého břemene. Nocovat pak budou ve volné přírodě. Na závěr závodu je pro účastníky připraven souboj ve střelbě.

Pořadatelé z Univerzity obrany se v letošním ročníku snažili zajistit, aby měli vojáci co největší prostor pro kreativitu a improvizaci.

Úplnou novinku představuje psychologický test v angličtině. Má ukázat, zda budou závodníci po tak velké fyzické zátěži ještě v duševní kondici. Výsledky 19. ročníku se veřejnost dozví ve čtvrtek večer.

Andrea Švubová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme