Vyvrácené stromy zastavily u Prahy a na Plzeňsku vlaky

Vytrvalý déšť už komplikuje i železniční dopravu. Kvůli podmáčeným kořenům spadl kolem 13. hodiny strom na mezinárodní trať z Prahy do Ústí nad Labem a Německo. Vlaky kvůli tomu nejezdí v úseku Roztoky u Prahy a Libčice nad Vltavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koleje | Foto: Jakub Říšský

Cestující tam zažívají opravdu velké problémy. Strom se silným kmenem spadl na koleje zhruba kilometr za nádražím. Rozbil sklo u lokomotivy jednoho z vlaků a údajně poškodil troleje. Nikomu se nic nestalo.

Některé vlaky České dráhy zrušily, jiné odklánějí přes Lysou nad Labem. Cestující v tomto úseku vozí náhradní autobusová doprava. Provoz zatím stále nebyl obnoven.

Vpodvečer se zastavily vlaky i mezi Plzní a Rokycany. Strom spadl na hlavní rychlíkovou trať spojující Prahu s Norimberkem, a to přes obě traťové koleje. Jednu kolej se těsně před 19. hodinou ale podařilo zprovoznit.

„Čili vlaky jsou už v provozu, ale samozřejmě bude zpoždění, protože ta trať, jak je dvoukolejná, tak nemůžeme využít plnou kapacitu. Tudíž vlaky na sebe musí čekat a bude zpoždění,“ řekl Českému rozhlasu řekl mluvčí SŽDC Tomáš Drvota.

Pavel Pavlas, mta, Zuzana Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme