Vzhled restauračních předzahrádek v centru Prahy se od jara změní

Restaurační předzahrádky v Praze od nové sezony změní vzhled. Žádosti o jejich umístění, které přichází v těchto dnech, už úřady posuzují podle nových pravidel, která mají chránit hlavně památkovou zónu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahrádka, restaurace, pohostinství, kavárna (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Podle ředitele odboru památkové péče magistrátu Jiřího Skalického je cílem nových pravidel vzhled zahrádek sjednotit, aby nenarušoval historický ráz centra města.

„To, co by mělo být jiné oproti dosavadnímu stavu, je, že nejsou přípustné velkoplošné reklamy na markýzách či slunečnících. Z 90 procent nejsou přípustné podesty, ty jsou výjimečně povolovány jen ve svahu. Třetí věc je, že pro zahrádky s celoročním provozem je povoleno průhledné světlé ohrazení do výšky 140 centimetrů v měsících říjen až duben,“ popsal nová pravidla Skalický.

Předzahrádky podle nových předpisů musí upravit podnikatelé na Hradčanech, Malé Straně nebo na Vyšehradě. Bez toho nedostanou od památkářů potřebné povolení.

Martin Hromádka, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme