Vzpomínka na Jana Pavla II. v Olomouci: Otevře se i nová poutní cesta

Před patnácti lety navštívil Olomouc papež Jan Pavel II. K tomuto výročí připravili místní věřící kromě výstavy fotografii z jubilejní návštěvy několik dalších zajímavostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatý kopeček u Olomouce | Foto: svatykopecek.cz

V 10 hodin začne v bazilice Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku vzpomínková mše, kterou bude celebrovat arcibiskup Jan Graubner. Poté se návštěvníkům otevře 50 kilometrů dlouhá poutní cesta ze Svatého Kopečku na Hostýn.

Stezku vybudovali členové Matice Svatokopecké, měří 50 kilometrů a vede po silnicích třetí třídy, takže mohou po ní jezdit i cyklisté. Jak Radiožurnálu řekla Zora Krejčí z Matice Svatokopecké, na poutní cestě najdou poutníci také informační panely.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o programu k 15. výročí návštěvy Jana Pavla II. připravila pro Ranní Radiožurnál reportérka Radka Kvasničková.

„Jsou instalovány na 19 místech a lidé se z nich dozvědí řadu zajímavostí o historii daného místa, o významných osobnostech, které pocházejí z této lokality a také o přírodních zajímavostech,“ přiblížila.

Součástí je podle ní také vydání průvodcovské brožury, která obsahuje podstatně více informací k celé cestě, včetně mapy. „Navíc mezi jednotlivými informačními tabulemi bude i značení takže putující nemůže zabloudit,“ dodala.

Radoslava Kvasničková, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme